Geçtiğimiz sezonun son haftalarında göreve getirilen Hırvat teknik direktör Nenad Bjelica ile yeni sezona büyük umutlarla başlayan Trabzonspor’da beklentiler hayal kırıklığı yaşatmıştı. 

Sebat Gençlikspor, Nevşehir Karşısında Galibiyetle Ayrılmanın Planlarını Yapıyor Sebat Gençlikspor, Nevşehir Karşısında Galibiyetle Ayrılmanın Planlarını Yapıyor

Adana Demir maçı sonrası teknik direktör Bjelica ile masaya oturan Bordo-Mavililer, Hırvat çalıştırıcı ile yollarını ayırdı. 

Bjelica ile yapılan fesih görüşmeleri sırasında da takımın başına geçmesi adına Abdullah Avcı ile temas kuruldu. 2 Yıllık prensip anlaşmasına varılan Abdullah Avcı ile Trabzonspor yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. İki sezon önce Abdullah Avcı yönetiminde tarihi bir şampiyonluk hikayesi yazan Bordo-Mavili ekip, bu sezon sıkıntılı süreci atlatıp yeniden yarışa ortak olmanın planlarını yapıyor. 

8. hafta sonunda lider Fenerbahçe ile arasında 12 puan fark bulunan Bordo-Mavililer, Galatasaray’ın ise 10 puan gerisinde. Geçen sezon Abdullah Avcı yönetiminde ilk 8 haftada 16 puan toplanmıştı. Bu arada Abdullah Avcı’nın yeniden Trabzonspor’da teknik direktörlük görevine getirilmesi taraftarları heyecanlandırdı. 8 haftalık süreçte kaybolan umutlar Avcı’nın yeniden geri dönüşüyle yeşerdi.