Almanya Düren Karadenizliler Derneği Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Feyzullah Yurtsever ile Bielefeld Karadenizliler Derneği Başkanı Burhanettin Aydın Trabzon Valisi Aziz Yıldırım’ı makamında ziyaret ettiler.

BABACAN TAVRI BİZİ MUTLU ETTİ

Almanya’da yaşayan çok sayıda Trabzonlu ve Karadenizli hemşerilerimizin selamlarını getirdiklerini belirten Almanya Düren Karadenizliler Derneği Başkanı  Feyzullah Yurtsever “Değerli valimizin yeni görevi hayırlı olsun. Kendisi hem Trabzonlu hem de fanatik bir Trabzonspor taraftarı. Babacan ve samimi tavrı ile bizi ağırladı. Çok mutlu olduk” dedi.

ARAMIZDA GÖRMEK İSTERİZ

Her yıl olduğu gibi bu senede Almanya’da hemşeri buluşması ve yayla şenlikleri düzenleyeceklerini belirten  Almanya Bielefeld Karadenizliler Derneği Başkanı Burhanettin Aydın’da “Trabzon Valimizi Almanya’da aramızda görmek isteriz. Kendisini davet ettik İnşallah katlım sağlayacak. Gurbetçiler olarak birlik ve beraberliğimizi sağlama noktasında çalışmalarımız sürecek” dedi.

Kamu malına düşmanlık bitmiyor; Kendini bilmezler bu kez bir köy yolunda kendisini gösterdi.  Kamu malına düşmanlık bitmiyor; Kendini bilmezler bu kez bir köy yolunda kendisini gösterdi. 

GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURDULAR

Almanya’da faaliyet gösteren Karadenizli  Derneklerin birleşerek Federasyon kurma çabası içinde olduğunu belirten Feyzullah Yurtsever  “Biz hem gurbette dayanışma içindeyiz hem de oradaki vatandaşlarımızı ve yabancılarımız geziler düzenleyerek Karadeniz Bölgesi ile buluşturuyoruz. Bu sayede Almanya ve Türkiye arasında  GÖNÜL köprüleri kuruyoruz” dedi.
TAKA/AYŞEN KARABİNA