Sevinç Gök, İHA muhabirine yaptığı açıklamalarda, 2018 yılından beri güvenlik korucusu olarak görev yaptığını belirtti. Anne olduktan sonra şehit annelerini daha iyi anladığını ifade eden Gök, "Benim kızım şu an bizden kilometrelerce uzakta ve ben istediğimde gidip sarılabileceğimi biliyorum ama şehit annelerimizin böyle bir şansının olmadığını biliyorum. Onların ellerinden öpüyorum. Vatan için, devletine ve bayrağına bağlı evlatlar yetiştirdikleri için hakları ödenmez. Bizlere haklarını helal etsinler," dedi.

Çukurca’da jandarma çatısı altında terörle mücadelede eşinin ve silah arkadaşlarının yanında görev yaptığını ifade eden Gök, "Her daim jandarmanın bir ferdi olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Benim için bugün Azerbaycan, Karabağ ve Bakü ne ise Türkiye, Ankara, Hakkâri ve doğu bölgesi aynıdır, değişemez. Bugün burada Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, jandarma personellerimiz, tüm güvenlik güçlerimiz, İHA’larımız ve SİHA’larımız çok büyük bir emek veriyorlar. Bugün bu coğrafyada yaşayan insanlar eskiye nazaran daha huzurlular. Burada teröre göz açtırılmıyor, her daim enselerinde olduğumuzu belirtmek isterim," diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Karabağ Savaşı'nda Azerbaycan'a verdikleri destek için teşekkür eden Sevinç Gök, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e de savaşta gösterdikleri başarılardan dolayı minnettarlığını iletti. Gök, "Şartlar ne olursa olsun, söz konusu vatansa göreve her daim hazırım. Yurt içi ve yurt dışı fark etmez. Azerbaycan ve Türkiye bayrağının dalgalandığı neresi olursa olsun görev için emir bekliyorum. Büyüklerimiz, bize ‘Hayatta iki sevginin yaşı yoktur’ derlerdi. İlki vatan, ikincisi bayraktır. Bunu unutmayalım, unutturmayalım ve gelecek nesillere anlatalım. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Yaşasın Türkiye, yaşasın Azerbaycan," ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA