Favorisinin Fenerbahçe olduğu maçta sonucu en çok merak edilen maçlardan biriydi.

Çünkü Rizespor lige iyi başlamıştı ve iyi devam etmek istiyordu ama devam edemedi. Maça hızlı başlayan Fenerbahçe 3’üncü dakikada öne geçti. İlk yarıda tek kale oynuyor. Yeşil-Mavili futbolcular kendi yarı alanı ve ceza sahası içerisinde çaresizlikten didinip duruyor. Ev sahibi takım gol üzerine gol kaçırıyor. İlk yarı 1-0 bitiyor.

 Takımlar soyunma odasına gidiyor. Ne Rizespor teknik direktörü İlhan Palut ne de futbolcular ilk yarının başında yenilen gol ve kötü futboldan ders almamışlar ki ikinci yarıya da çok kötü başladılar. İlk yarının başında olduğu gibi ikinci yarının başında da yediği golle maçtan tamamen kopuyor. Rizespor’da İlhan Palut hoca dersine iyi çalışmamış. Güçlü rakibi karşısında karşılaşacağı problemlere dair hiç örnek çözmemiş. Yapabileceklerini ve yapamayacaklarını bilmediği için çaresizce rakibin oyununu izledi. İlhan Palut yönetimindeki Rizespor sahada tel tel döküldü. Kaleci Gökhan her gelene buyur geç dedi.

Geçen seneki takım arkadaşı Bahadır’ı dün akşam izlemedi herhalde. Emirhan Topçu, Attila Mosci, Muhammet Talha, Hojer tel tel döküldüler. Fenerbahçeli futbolculara adeta buyur geç dediler. Hiçbir topa müdahale edemediler. Shelvey, Mithat Pala, Benhur Keser, Gustavo ve diğerleri son derece başarısızdı. Hiçbir varlık gösteremediler. Forvette ise önce Minchev ve Gaich topu ayaklarına dolandırdılar. Sanki ayaklarına pranga vurulmuştu.

Bir takım düşünün 11 puan almışsın ama Fenerbahçe karşısında ne oynadığın belli değil. Yüreğini ortaya koyan tek bir futbolcu bile yoktu. Tamamıyla kendi sahasında oynadı oyun kuramadı. İleri çıkıp rakip kaleye gidemedi. Kalecisinden forvetine kadar büyük zafiyet gösterdi. Böyle olunca da farklı yenilgi kaçınılmaz oldu. İlhan hocam, seni seviyoruz. Çünkü maça kadar iyi sonuçlar aldın. Ama dün bu kadar kötü futbol oynamanın bir hesabı verilmeli.

Rakip elbette güçlü. Hem ligde hem de Avrupa kupalarında doludizgin gidiyor. Farklı da mağlup olabilirsin futbolda bunlar var. Ama bu kadar kötü ve basiretsiz futbol oynamaya hakkınız yok. Son haftalardaki düşüş Fenerbahçe maçında iyice kendini hissettirdi. Bu kötü futboldan umarım gerekli ders alınır ve bundan sonra ona göre hareket edilir. Sahada oynanan kötü futbol ve alınan yenilgi bir kabustu. Bir korku filminden çıkmış bir takımdı Rizespor. Beyler, hesapta olmayan bu yenilgiyi bir an önce düzeltmelisiniz!