Başkan Ekim, turistlerin müzeye gösterdiği yoğun ilgiden memnuniyet duyduklarını ifade etti. Ayrıca, Ortamahalle'nin Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında yer alan tarih kokulu evlerin bulunduğu ve Akçaabat'ın incisi olarak nitelendirilen bu mahalledeki tarihi yapının Akçaabat Belediyesi tarafından aslına uygun şekilde restore edildiğini vurguladı.

Müzenin yapımı, envanter temini ve açılışında emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Başkan Ekim, müzenin turistleri bölgeye çekerek şehrin turizmine katkı sağladığını dile getirdi.

Ortamahalle Müzesi'nin haftanın her günü turistlerin ziyaretine açık olduğunu belirten Başkan Ekim, müzenin bir yıl içerisinde 9.103 yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edildiğini açıkladı. Turistlerin müze hakkındaki olumlu geri dönüşlerinden memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Trabzon'daki tarihi Atatürk Köşkü, bayram tatilinde yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu Trabzon'daki tarihi Atatürk Köşkü, bayram tatilinde yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu

Başkan Ekim, 2024 yılında müzenin daha fazla turist tarafından ziyaret edilmesini ve görülmesini temenni ettiğini sözlerine ekledi.

Editör: Birol Sancak