Rusya Ligi yarı finalinde Dinamo Moskova'yı 3-1 mağlup eden Ebrar Karakurt'un formasını giydiği Lokomotiv Kaliningrad takımı finale yükseldi. Ebrar'ın muhteşem oyunu ve galibiyet sayısı, rakip takımın oyuncularını sinirlendirdi. Maç sonrası Ebrar'a karşı iğrenç bir hareket yapan Goncharova, milli sporcumuzu provoke etti.

Trabzonspor, sezonun son haftasında Ankaragücü’nü geriden gelerek mağlup etti Trabzonspor, sezonun son haftasında Ankaragücü’nü geriden gelerek mağlup etti

B8512210 5Cd1 46Fd 89Ed C23E05F7Fdfd

Ebrar'ın 28 sayıyla takımını sırtlayarak büyük bir performans sergilediği maçta, rakip takımın kaptanı olan Goncharova, Ebrar'a karşı saygısızca bir hareket yaparak orta parmağını gösterdi.

Skandal hareketin ardından Goncharova, daha da ileri giderek Ebrar'ı hakeme şikayet etti. Ancak hakem, Ebrar'ın sevincinde herhangi bir sorun olmadığını belirterek Goncharova'yı susturdu.

11791D42 829E 4E5C 9719 7E94C900Ecfd

Türk taraftarlar, Ebrar Karakurt'a yapılan bu saygısız harekete tepki göstererek milli sporcuya sosyal medyada destek mesajları yayınladılar. Ebrar da Instagram hesabından paylaşım yaparak, "Ağlayacaksan, oynamayalım Goncagül." ifadesiyle tepkisini dile getirdi.

Muhabir: NURGÜL GÜNAYDIN