Doğal Güzelliklerle Tanışma Fırsatı

Giresun'un en önemli turizm destinasyon alanlarından biri olan Göksu Travertenleri ve Mavi Göl’ü daha önce ziyaret etme imkanı bulamayan köylerdeki öğrencilere gezi düzenlendi. Giresun İl Özel İdaresi tarafından düzenlenen geziye Yağlıdere ilçesinin köylerindeki öğrenciler katıldı. Devam edecek gezi programlarıyla il genelindeki köylerde bulunan bütün öğrencilere Göksu Travertenleri ve Mavi Göl’ü görme imkanı sunulması hedefleniyor.

Proje Devam Edecek

Göksu Travertenleri ve Mavi Göl’ü ziyaret ederek doyasıya eğlenen öğrencilerin sevincine ortak olan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tolga Erener, “Öğrencilerimizi Giresun’un en önemli turizm destinasyon alanlarından biri olan Mavi Göl ve Göksu travertenlerinde ağırlıyoruz. Amacımız Giresun’da burayı hiç görme imkanı bulamayan köy okullarındaki öğrencilerimizi gezdirmek. Bu projemiz devam edecektir. Bütün köy okullarımızdaki öğrencilerimizi yaz boyunca burada misafir edeceğiz. Öğrencilerimiz mutluysa biz de mutluyuz,” dedi.

Öğrencilerin Mutluluğu

Trabzon’da Fahiş Fiyatlar Turizmi Bitirme Noktasına Getirdi Trabzon’da Fahiş Fiyatlar Turizmi Bitirme Noktasına Getirdi

Gezide yer alan öğrenciler, Göksu Travertenleri ve Mavi Göl’ün doğal güzellikleri karşısında büyük bir heyecan ve mutluluk yaşadı. Bu tür gezilerle hem öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlanması hem de bölgenin doğal güzelliklerinin tanıtılması amaçlanıyor.

Giresun’un Tanıtımı

Giresun İl Özel İdaresi'nin düzenlediği bu tür etkinlikler, hem yerel turizmin canlanmasına katkı sağlıyor hem de öğrencilerin yaşadıkları bölgenin doğal ve kültürel zenginliklerini tanımalarına imkan tanıyor. Göksu Travertenleri ve Mavi Göl gibi eşsiz güzelliklere sahip olan Giresun’un, bu tür etkinliklerle daha geniş kitlelere tanıtılması hedefleniyor.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN