Projenin Hedefi ve Kapsamı: Trabzon'da turizm sektörü çalışanları ve paydaşlarının sürdürülebilir turizm uygulamaları ile dijital pazarlama becerilerini geliştirmeyi hedefleyen proje, 10 gün boyunca sürecek. Proje kapsamında, turizm sektörü çalışanlarına, basın mensuplarına ve kamu kurumu enformasyon görevlilerine yönelik çeşitli konularda kapsamlı bir danışmanlık programı sunulacak.

Sunulan Programlar:

Trabzon’da turistik amaçlı olarak hizmet veren konaklama tesisleri ile ilgili denetimler devam ediyor Trabzon’da turistik amaçlı olarak hizmet veren konaklama tesisleri ile ilgili denetimler devam ediyor

Sürdürülebilir Turizm Haberciliği
Sürdürülebilir Turizm İçin Sosyal Medyada İçerik Üretimi
Sürdürülebilir Turizmde Dijital Pazarlama
Yapay Zeka Atölyesi
Uygulamalar ve Strateji

Yetkililerden Açıklamalar: Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Trabzon Bölge Müdürü Murat Güler, projenin önemine vurgu yaparak, "Turizm sektörünün dijitalleşmesi ve sürdürülebilir uygulamaların hayata geçirilmesi için çok önemli bir proje başlatıyoruz. Bu proje sayesinde Trabzon ve Doğu Karadeniz bölgesindeki turizm paydaşlarının kapasiteleri güçlenecek ve bölgenin rekabet gücü artacak" dedi.

DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar ise, "Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı olarak, turizm sektörünün gelişimine verdiğimiz destek kapsamında bu önemli projeyi hayata geçiriyoruz. Turizm çalışanlarının ve işletmelerinin dijital dönüşümünü hızlandırmayı ve sürdürülebilir turizm uygulamalarını desteklemeyi amaçlıyoruz" açıklamasında bulundu.
 

Muhabir: AYŞEN KARABİNA