Bir süre mühimmat deposu olarak kullanıldıktan sonra 2010 yılında tamamen boşaltılan NATO üssünün turizmde yeni bir destinasyon olması için Maçka Belediyesi tarafından özel bir proje hazırlandı. Askeri yatakhanelerin, futbol sahasının, eğitim alanlarının ve 8 tane ses izolasyonu yapılmış hangarın bulunduğu eski NATO üssü için çalışmalar başlatıldı.

Trabzon Havalimanı Yılın İlk Yarısında 1.5 Milyon Yolcu Ağırladı Trabzon Havalimanı Yılın İlk Yarısında 1.5 Milyon Yolcu Ağırladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, Yılmaz Büyükaydın, Vehbi Koç, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu ve Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, hangarları dışarıdan görülmeyecek şekilde inşa edilen NATO üssünde incelemelerde bulundu. Hangarların bulunduğu alanda da inceleme yapan Trabzon Milletvekilleri, Başkan Koçhan’dan üs ile ilgili bilgiler aldı.

Projenin hazır olduğunu belirten Başkan Koçhan, “NATO üssünü en kısa sürede turizme kazandırmak için kolları sıvadık” dedi. Turizm merkezi haline getirilecek olan eski NATO üssü, Trabzon'un turizm potansiyelini artırarak bölgeye yeni ziyaretçiler çekmeyi hedefliyor.

Kaynak: İHA