Cenk Tosun Everton’a 21 milyon avroya gittiğinde dönemin maliye bakanı, ‘cari açığa katkı yaptı’ dedi.

Güzel.

Yusuf Yazıcı’yı da sattık, Arda’yı da.

Onların da katkısı oldu.

Ya aldıklarımız?

Milyonlarca Euro

Cari açığı artırıyorlar.

Yabancı futbolcular geliyor, performansları biraz üstün olabilir.

Ama iki ciğerleri yok ya.

Türk oyuncular da çalışsa onlar gibi olacak.

Ne yapıyoruz?

Oyuncu yetiştiremiyoruz.

Önceden mahallenin en iyi top oynayanı takıma girerdi.

Altın kolye futbol turnuvası Trabzonspor’a onlarca yıldız çıkardı.

Ama Futbolda büyük paralar olunca torpil başladı.

Alt yapıya oğlunu verecek olan bir bir yerden torpil arıyor.

Yönetim kurulu üyelerini devreye sokuyor.

Ama yine olmuyor.

Nice yetenekler de arada eriyip gidiyorlar.

Türkiye’de futbolun alt yapısına adalet gelmeli.

Gelmeli ki, yukarıya sağlam karakterli ve yetenekli oyuncular çıkabilsin.

AKTÖR GİBİ BAŞKAN!

İhsan Öksüz adeta bir derya. Tam 8 kitap yazdı. Trabzonspor tarihine damga vurdu. Güneş Doğudan Yükselir, Kupaların Efendisi Özyazıcı, Şike Şike Tapeler Yalanlar Gerçekler, Kendini Arayan Adam Özkan Sümer,  Dünyadan Kenan İskender Geçti, Trabzonspor'a Adanan Hayat Nizamettin Algan, Bir Hekim Bin Anı Hamza Bozalioğlu, Trabzonspor Efsanesini Başlatan Adam Salih Erdem.

Trabzonspor kurucularından hayatta olan efsane. Trabzonspor’un aktör başkanlarından. Hala o yakışıklılığı fotoğraflara yansıyor. Sadece Trabzonspor’a değil, FKB’ye de önemli hizmetleri geçti. Trabzonspor efsanesini başlatan adam kitabını mutlaka edinin ve okuyun. İhsan Öksüz’ün elinde iki kitabı daha var. Onlarla finali yapacak.

NASIL DENK OLURUZ?

Trabzonspor, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın gerisinde. Kadro olarak kadro derinliği olarak. Galatasaray Bayern Münih ile başabaş oynadı. 3-1 mağlup olmasına rağmen 5-3’de kazanabilirdi. Atamadı ve atamaya atarlar derler ya yedi. Trabzonspor iki hafta sonra Fenerbahçe ile İstanbul’da oynayacak. Bu maça kadar Pepe mutlaka kadroya girmeli. Trabzonspor güzel bir 11 ile sahaya çıkarsa dişe diş mücadele edebilir. Bir de orta sahada İsmail Yüksek-Fred’i kilitledin mi maça ortak olursun.

TRABZONSPOR HER YERDE

Trabzonspor bir devrim takımıdır. Anadolu’da büyük taraftarı vardır. Hem bürokraside hem de siyaset kurumunda ve iş dünyasında işte. Antalya Valisi Trabzonlu Hulusi Şahin’de TAKA Gazetesini almış ve hastaret gideriyor. Başarılar sayın valim.

FANATİKLER KAZANDI

Karadeniz Teknik Ünivritesi Öğretim Görevlisi Şuayp Şeyhoğlu, zaman zaman kızlarını alır ve maça gider. Onların ayağında bir şans vardır. Elif ve Zeynep formalarını giydiler, yüzlerine de Bordo-Mavi işareti çektiler ve Alanya maçında tribünde yerlerini aldılar. Trabzonspor golünü kendi atamadı ama rakibe kendi kalesine attırdı ve 1-0 kazandı. Fanatikler de sahadan mutlu ayrıldılar.

İYİ Kİ DOĞDUN AZİZ

Aziz Bahadır, Trabzon’un sevilen ve öne çıkan estetik mühendislerinden birisidir. Bir dönem amatör futbol da oynamıştır. Aziz Bahadır’ın yaş gününü kutlamak için Efkan Sayitoğlu pastasını aldı, ardından da arkadaşları Dr. Seyit Hisoğlu, iş insanları İbrahim İskender ve Sebahattin Alemdar ile birlikte Yenimahalle’deki ofisinie geçti. Orada ‘Nice mutlu yıllara Aziz’ diyerek mumlara üflediler. Nice yıllara Azizim. Teşekkürler Efkan Sayitoğlu ve aradaşlarına.

BİRAZ DA NOSTALJİ

KİM BU YAKIŞIKLI?

Salih Erdem Ortaokul öğrencisi. Gelecekte Trabzonspor’un efsane kadrosunu oluşturan başkan…