RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin; benim gibi hem Rizelidir; hem de Ajans kökenlidir. (Anadolu Ajansı ) Ayrıca yakın dostumdur. Genç bir yetenektir. İnsani ve ahlaki değerleri çok yüksek bir bürokrattır.

Devlet bürokrasisinde; müsteşarlık gibi en yüksek düzeyde görevler yapmıştır. Büyüğünü, küçüğünü bilen, Protokol kurallarına dikkat eden, sorunları pratik bir şekilde çözen, Karadeniz’in bütün özelliklerini bünyesinde barındıran  dava adamıdır..

Yetenekleri, uygulamaları ve projeleri ile kendisinden söz ettiriyor. Geçen hafta. Önce Özelleştirme İdaresi Başkanlığı başkan yardımcısı Dr. Ragıp Bingöl ve daire başkanı Hayrettin Özçelik ile…Devamında ise HBV Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanı Prof.Dr. Ayşe Elif Emre Kaya, dekan yardımcıları, Dr. öğretim üyesi Nargis Özgen ve Doç.Dr. Ufuk Erdem ile makamında ziyaret ettik. Güzel bir sohbetle,

Dünden bugüne tarihi bir yolculuk yaptık.

Benim de hoca olarak görev yaptığım iletişim Fakültesi’ne destekleri konusunda ricalarımız oldu. Başkan Şahin, RTÜK  olarak geleceğin iletişimcilerin emirlerinde olduklarını, her konuda destek olacaklarını belirtti..Samimi..İçten yaklaşım ve destekleri için  kendisine teşekkür ediyoruz.

                                                       

***

Başkan Şahin’in ;örnek teşkil eden üstün özellikleri, değer katan örnek davranışları,  dik dürüşü; her türlü takdirin üzerindedir..
  Etkileyici başarıları, , bilgi, donanımları, kıvrak ve üstün zekâları ülkeye ve millete hizmet etmeleriyle az rastlanır örnek teşkil ediyor.
 

Bürokrasinin imbiğinden geçmiş, bilgisini, birikimi, deneyimini zirveye çıkarmış; damıtmış, hayatının her anını devlet ve millete adayarak geçirmiş kişidir. Zarif, beyefendi kişiliği dostlukları ise türlü takdirin üzerindedir.
Yaptıkları görevler itibarıyla bir faniye nasip olacak her makamı, mevkii görmüşler. Yaptıkları her görevi en nitelikli şekilde ifa etmişler
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’i beğenin veya beğenmeyin. Eleştirin veya sevin.. Başarıları..Başarısızlıkları..Yanlışları.. Her yaptığını; eleştirebilirsiniz. Siyasi tercihinizi bir kenara koyarsanız; aşağıdaki şu gerçekleri görürsünüz.

Dava ve ekip adamıdır. Eğilip bükülmez. Doğru bildiği ve inandığı konuların üzerine sonuna kadar gider. Ekipçiliğe büyük önem verir. Takım ruhludur. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve arkasındaki siyasi iradeye gönülden bağlıdır...Bakanlar üstü çevresi, itibarı ve güce sahiptir..

***

Kendisinden özellikle ricamızdır. TV aracılığı ile yapılan  ahlak dışı programlara el koyması ve önlem almasıdır.
Aldığım bilgiye göre, şikâyete konu TV ve programlarla ilgili ciddi cezalar ve yaptırımlar geliyor. Sözlü uyarılar bitti, sıra cezalara geldi.
RTÜK, bu kanal ve programları izliyor, gerekeni yapacak…Haberiniz olsun..
TV’lerde özellikle sabah kuşağında Ahlak, namus aile kavramları bitmiş.
Fuhuşun bu kadar aleni ve normal bir şeymiş gibi aktarmaları ahlak ve kültür değerlerimizi tamamen mahvetmekte, gençlerimize kötü örnek oluşturmakta ve de ahlaki çöküşü sağlamaktadır.
Kadına… Şiddet… Taciz… Cinayet ve tecavüzler arttı… Dört aileden ikisi boşanıyor. Ahlaki değerler çöktü ..“Tacize” ve “tecavüze” uğrayan kadın sayısını bilen yok. Çocuklara cinsel istismarlarda arttı. Gazete ve TV haberleri, bunlarla dolu… Bunun yanında
İki kız kardeşle evli yaşayan kocalar.. “Bu çocuklar senden değil, başka erkektendir” diyen anneler. Gayrı meşru yaşayıp çocuk doğuranlar. Ve bunları marifetmiş gibi TV ekranlarında veren yapımcılar… Ve bundan etkilenen gençler…
Son zamanlarda birçok insan etrafına, ‘bize neler oluyor?’ diye soruyor. Çocuklarının geleceğinden korkuyor. Yanlış anlamayın söylemek istediğim bölgedeki gelişmeler filan değil sorun onlardan da tehlikeli. Değerler terörü.. Ahlak ve Medya terörü…
Ve bu terörden de ne yazık ki göz göre göre mevcut medya eliyle yapılıyor. Hem de . Reyting uğruna.