Lige iyi başlayıp iyi sonuçlar alan ilk 8 maçta 14 puan toplamıştı Rizespor. 9’uncu haftasında deplasmanda Kayserispor’a farklı mağlup olan Yeşil-mavililer,10’uncu haftada Galatasaray’ı konuk etti. 

Rizespor, tribünleri dolduran taraftarının desteğini alarak başladı maça. Rizespor, güçlü rakibi karşısında maçın ilk yarısında dikkatli ve kontrollü oynadı. Rakibi karşısında savunmada ve orta alanda iyi savaş verdi. 

Ön alanda baskı yaparken orta alanı da kontrol altına alarak Galatasaray’a pozisyon vermedi hem de oyun kurmasını engelledi. Bunları yaparken de hücum da doğal olarak etkisiz kaldı. Yeşil-mavili futbolcular, ilk 45 dakikada doğru işler yaptı. 

Maçın ilk yarısı 0-0 tamamlandıktan sonra Rizespor ikinci yarıda da ilk yarıdaki kontrollü oyununu sürdürdü. G.Saray kalesinde de pozisyonlar buldu. 

Ama son vuruşlarda finali yapamadığından topu filelere gönderemedi. Rizespor, Olawoyin ile hücuma kalktığı bir anda Olawoyin’in topu kaptırmasıyla Oliveira’nın şutunda Emirhan’ın da ayağına çarpan top ağlarla buluştu. Bu golle de mağlup duruma düştü. 

Rizespor, buna rağmen oyun düzenini bozmadı. Rakibinden kaptığı toplarla etkili olmaya çalıştı. Ama aradığı golü bir türlü bulamadı. 

Rize’ye Şampiyonlar Ligi yorgunu olarak gelen G.Saray karşısında şanssız bir gol yiyen Rizespor, maçı mağlup kapattı. Rizespor, dün akşam Galatasaray karşısında hem defansta iyi işler yaptı. 

Orta alanda diri ve etkiliydi. Tek eksikliği forvette yaşadı o da final vuruşlarını yapamadı. Bu da Rizespor’un şanssızlığı oldu. Tabi maçın hakemi de çaldığı ve çalmadığı düdükleri de tartışılır. Sertliğe fazla taviz verdi.