Trabzonspor’un yeni hocası A.Avcı oldu. Geçen sezonun 24.haftasında takımı yardımcı hocalarına teslim ederek adeta kaçar gibi gidiyor, bu sezon ise 9. Haftada geliyor.

Önce boş mukaveleye imza attım deyip iyi puan topluyor fakat arkasından gerçekler ortaya çıkıyor ve 40 milyon TL ye imza attığını öğreniyoruz. Biz de diyoruz ki işte A. Avcı’nın gerçek yüzü bu bilmeyen taraftarlarımızda bunu öğrensin. Bakın devre arası en azından bir 500 milyonlukta transfer yaptırır, Trabzonspor’un batışının fitili de ateşlenmiş olur. Bakın istekler şimdiden başladı bile. Sevgili başkanımız A.Avcı isterse gider Nwakaeme’yi almaya çalışırız diyor. Allah aşkına Nwakaeme’yi gönderenler listesinde başkan var, A. Avcı var, Zeyyat Kafkas vardı. Şimdi de şu anki yönetimde sizler yine varsınız bu oyuncuyu gönderirken aklınız neredeydi? Yeni mi uyandınız diye sormazlar mı size? Ayrıca Trezeguet’i isteyen A. Avcı onu aldıran da hoca, peki Nwakaeme’yi bu durumda ister mi, olmaz. Onun için fazla senaryo üretmeye çalışma sevgili başkan.

Evet biz bu bilgileri ve kendi düşüncelerimizi TAKA okuyucularıyla paylaştıktan sonra yeni hocamızın da kulübümüze hayırlı olmasını temenni edip maçımıza geçiyoruz. Milli maçlar nedeniyle verilen aradan sonraki maçımızı Alanyaspor ile kendi evimizde oynuyoruz. 

Trabzonspor’daki kadro yapılanmasına bakıyorum 1 yıl önce Berat’ı beğenmeyip gönderen A. Avcı geldiği ilk maçında adeta Berat’a sarıldı aynı zamanda da oyun kurgusunu çift ön liberoyla kurarak defansif anlayışı benimsemesi bizleri hiç yanıltmadı. Önceki yıllarda defansı sağlam tutup atabilirsem kazanırım düşüncesini yine benimseyerek maça çıktık. Gazze’deki şehit kardeşlerimize yapılan saygı duruşundan sonra maça başlama vuruşuyla başlayan taraf Trabzonspor’du. İlk dakikalarda haliyle iki takım da tedbirli başladılar. Ancak Trabzonspor rakibine nazaran daha atak ve golü düşünerek oynamayı yeğleyen taraftı. Hem rakibe önde basıp çıkartmamaya ve hataya zorlayıp oynama şansı da vermemek düşüncesi bize de akıllıca geldi. Trabzonspor ilk pozisyonuna 16.dakikada girdi. Visca’nın sert şutunu Ertuğrul kornerle geçiştirdi. 25.dakikada ise rakibe attığımız hatalı topu Eduvardo yakalayıp gitti şutuna Denswil ayak koyarak kornere çeldi. 28.dakikada çok büyük bir hata geldi. Berat Efecan’a geri topunu kaptırdı o da çok şık bir ara pasıyla arkadaşı Novais’i Uğurcan’la karşı karşıya getirdi. Ancak Uğurcan bunu da harika çıkardı. 42.dakikada Oğuz çok net bir pozisyonu dışarı attı. 45+1 de yine Oğuz’la gole yaklaştılar ancak bunu da defansımız kornerle önleyebildi. İlk 45 dakikada Trabzonspor’un 1 gol pozisyonu rakip Alanyaspor’un ise net 4 gol pozisyonu vardı ve 1.devre de 0-0 sona erdi.

İkinci yarıya biz değişiklik yaparız diye bekliyorduk fakat hocamız demek ki kötü oyunundan memnundu ki değişiklik yapmadı. İkinci yarıya pozisyonla başladık fakat Onuachu ağır kalınca pozisyon Ertuğrul’un ellerinde kaldı. 53.dakikada bu kez hatalı geri pası yapan taraf Alanyaspor’du. Bu topu takip edip rakibi hataya zorlayan Onuachu bunu başardı ve Aliti topu kendi ağlarına gönderdi ve Trabzonspor öne geçti. Golden sonra da Trabzonspor gol aramayı sürdürdü. 68.dakikada Onuachu Visca’nın pasına çok sert vurdu fakat top yandan dışarı gitti. 71.dakikada Bardhi’nin sert şutu Ertuğrul’dan döndü bu topa bomboşken vuran Onuachu topu üstten dışarı attı. 80.dakikada köşe vuruşundan gelen topa iyi bir kafa vuruşu geldi bu top da direkten döndü zaten ikinci yarıda Alanyaspor’un tek pozisyonu buydu. Trabzonspor ilk yarı hiçbir varlık göstermedi fakat ikinci yarıda Alanya’ya top göstermediler ve iyi de futbol oynayarak üç puanı da almış oldu. İkinci yarıdaki gibi oynarsak Trabzonspor gibi oynamış oluruz. Ben yine de hocamıza şunu hatırlatmak isterim elinde Onuachu gibi bir santrafor varken kanatları çok kullanmalısın. Önce Alanya oynadı sonra ise Trabzonspor iyi oynadı ve hak ettiğini de almış oldu.