Bir tuhaf başladı oyuna Trabzonspor. İlk yarıda ne oynadığı belli olmayan bir takım vardı sahada Bakasetas’ın olmayışından dolayı ilk on birde forma şansı bulan Berat futbolunun üzerine hiç koymamış, Trabzonspor’un orta sahasının merkezi tutuktu.

Alanyaspor’un akınlarını kesen, arkadaşlarını kontratağa çıkaran Berat ve Mendy standardının çok altındaydı.

Berat top kazanamıyor, kazandığını da oyuna olumlu sokamıyordu.

Hele ilk yarının son dakikasında kaptırdığı bir top var ki Alanyaspor’lu oyuncunun egoist davranmasından yakaladıkları net gol pozisyonlarını atamadılar.

Oysa ligde yukarılara oynayan bir takımın ligin en zayıfı karşısında görüntüsü böyle mi olmalı?

Savaşan, mücadele eden, kaliteli oyuncuları olan Trabzonspor, sahada gerçek futbolunu oynayamıyor. Bunun en büyük nedeni, özgüven.

Oysa morali yerinde olan Trabzonspor, ileride pres yapar, ileride basar, orta sahada top kazanır, rakip kontratağa çıkacağı vakit kazandığı toplarla rakibinin üzerine gider, kanatlardan rakibi hallaç pamuğu gibi atar.

Gol bölgesinde oynayan 2.01 metrelik santraforuna sağdan soldan ortalar yapması gerekirdi. Maalesef solda oynayan Visca’dan sağ tarafta oynayan Bardhi’den Onuachu’ya orta yaptıklarını göremedik.

Alanyaspor’un bireysel hatasından kaynaklanan topu Onuachu’nun iyi takip etmesi ve ceza sahası içinde F.Aliti’nin kendi kalesine attığı golle Trabzonspor rahatlamış oldu.

Bu gol biraz olsun Bordo-Mavili oyunculara özgüven aşıladı.

Bu kez Trabzonspor, Alanyaspor kalesinde tehlikeli oldu.

Visca ceza sahası içinde Onuachu’ya bıraktı Nijeryalı oyuncunun vuruşu yan ağlarda kaldı.

Oyunun ikinci yarısının 73. dakikasında Onauchu’nun net gol pozisyonu var.

Kaleci Ertuğrul’dan dönen topu kale sahası içinde Onauchu gol yapmalıydı.

Trabzonspor’un kötü oynamasına rağmen ikinci yarının başında F.Aliti’nin hatası yüzünden zoraki de olsa attığı golle 1-0 maçı kazandı.

Trabzonspor önde olup rahatlamasına rağmen kötü futbolunda en ufak değişen bir şey olmadı.

Sözün kısası, duraklama dakikalarında rakip kalede tehlikeli olan Trabzonspor skor olarak önde olmasına rağmen 'Gol yerim' korkusundan hata üzerine hata yaptı.

Trabzonspor adına güzel olan tek şey skor tabelasındaki üç puan ve oyuna sonradan giren Pepe’nin kumaşının kaliteli olması.