Fenerbahçe Başkanı Ali Koç aklını peynir ekmekle yemiş! Yatıp kalkıyor,Trabzonspor'u diline doluyor.  Türkiye'nin en önde gelen işadamlarından biri olan Ali Koç divan kurulu toplantısında, "Trabzonspor'un sırtını devlete dayaması hususuydu. Açıklamalarımın bu kısmıyla ilgili, sponsorlar, localar, devlet bankalarından alınan kredilerle ilgili söylediklerimin tümünün arkasındayım” diyor.
Başkanı olduğun kulübün geçmişi temiz mi?
Şükrü Saraçoğlu'nun yerini nasıl aldınız?
Fenerbahçe Üniverstesini kurmak için Silivri'deki araziyi nasıl bünyenize kattınız?
Bankanızın ismini 30 milyon Avro’ya UEFA'ya sponsor yapmadınız mı? Aslında laf konuştu bal kabağı cinsinden ciddiye alınmaması gereken bir kelam ama insan yine de rahat edemiyor.
TOPUK YAYLASI TESİSLERİ
FENERBAHÇE, Topuk Yaylası’ndaki devlet desteği ile yapılan spor tesislerini kanunlara aykırı şekilde alenen otel olarak işletiyor. Yani spor tesisini Fenerbahçe otel olarak kullanıyor.
ÜLKER ARENA SPOR SALONU
ÜLKER Arena Spor Salonu’nun yapıldığı Ataşehir’deki araziye ait ihale ilanı Bursa’da yerel bir gazeteye verildi. Fenerbahçe, yangından mal kaçırır gibi orayı aldı. Ataşehir’deki arazi ihalesine başkaları girse belki de onlar alacaktı. Bursa’daki bir yerel gazetede ilan ile halledilmiş bir iş var ortada. Buradaki değer de 100 milyon Türk Lirası civarında.
KENAN EVREN LİSESİ ARAZİSİ
ŞÜKRÜ Saracoğlu Stadı’nın bitişiğindeki, ekspertsiz değeri yaklaşık 100 milyon dolar olan Kenan Evren Lisesi’nin arazisi Fenerbahçe Kulübü’ne otel ve alışveriş merkezi yapılması adına devredildi. Ortada böyle de bir durum var.
FARUK ILGAZ’DAKİ MARİNA
FENERBAHÇE Burnu’nda yer alan Faruk Ilgaz Tesisleri’nin önüne hiçbir devlet kurumundan izin, ruhsat ve benzeri bir belge alma ihtiyacı hissedilmeden kaçak marina inşa edildi. Bu da onların yaptığı bir iş.
Bunları Devletten mi aldınız yoksa tırnaklarınızla kazıyarak mı kazandınız? Bunlar sıradan olaylar değil… Tüm bu gerçekler ışığında devlete sırtını dayayan kim? Hiç değilse Trabzonspor sırtını Devlete dayadı senin gibi törer örgütüne destek veren HDP'ye dayamadı. Hani bir halk deyimimiz vardır ya, “Ağzı olan konuşuyor!”
 
ZORLUOĞLU ADINIZ UNUTULMAZ!
 
Şehrimizin en önemli sorunlarından birisi herkesin bildiği gibi şehir içi dolmuşları. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, belediye sınırları içeresinde şoförler ve belediye yetkilileri ile yeni sistemde dolmuşlar 17+1 mi  yoksa 12+1 mi olsun diye geçen hafta bir araya geldi. Ancak bir sonuç alınamadı ve Pazartesi gününe ertelenen toplantıda nihai karar verilecek.
Yıllardan beri Trabzon trafiğinde karmaşa yaşanıyor. Trabzon’da 690 tane dolmuş yapan araç var. Bu sayı afaki bir rakam. Mesela Meydan'dan Beşirli’ye 4 hat var. Bütün hatlar aynı yeni sisteme geçilirse dolmuş sayısı 460’ya düşecek. Biraz olsun şehir nefes almış olacak.
Halka iyi hizmet verilecek. Bu işte rant elde etmek isteyenlerin de önü kesilmeli. Araç konusunda kim getirim hesabı yaparsa onların önünü de kesmek Zorluoğlu'nun iki dudağının arasında. Liyakati ön plana çıkartan Zorluoğlu'nun bu konuda taviz vereceğini de zannetmiyorum.
Bu şehrin anahtarı Büyükşehir Belediye başkanı Zorluoğlun'da. Vereceği yetki doğrultusunda uygulamaya yönelik yönlendirici karar almalı ve dolmuşçuların yararına değil halkın umumi yararına uygulama yapmalı. Artık insanlar kalabalık ve klimasız araçlara binmek istemiyorlar. Dolmuşçular, Başkan Zorluoğlu'nun alacak olduğu yetkiyi beğenmiyorsa çözümler bitmez.
Çözümler üretilir.
Trabzon'a raylı sistemi getir. Bu raylı sistemi ilk önce Ganita sahilinden Akyazı Stadı’na kadar yapılabilir. Daha sonra bu sistem Of’tan başlayıp Beşikdüzü sınırlarının bittiği yere kadar olur. Raylı sistemi getirmekle Trabzon rahat nefes almış olur. Raylı sistem bir tek sahilden değil üst Tanjant Yolun’dan da yapılabilir. Tabi bunun yanında Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler de hayata geçirilebilir. Yeni otobüsler alınarak halka güzel bir hizmet sunulur. Miadını doldurmuş römorklu otobüslerin yanı sıra hurda durumuna gelmiş otobüsler trafikten çıkartılır. Bunların yerine yeniler konulur. Tabi bunun yanında trafik de eski sisteme dönmeli, özellikle Maraş Caddesi’ndeki trafik rezilliği ortadan kalkmalı. Maraş Caddesi ve Gazipaşa Caddesi eskisi gibi gidiş geliş düzeninde trafiğe açılmalı.
Sayın başkan, siz siyaseten Trabzon’a gelmediniz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifi sonucu aday olarak Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı oldunuz. Çekinmeyin. Eğer Trabzon’da trafiğine çeki düzen verirseniz adınız hiçbir zaman unutulmaz…
 
1461 TRABZON FUTBOL TAKIMI NİYE YIKILDI?
 
Sadri Şener döneminin Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu'nun büyük girişimleri sonucu satın alınan ve pilot takım olarak Trabzonspor'un bünyesine katılan 1461 Trabzon futbol takımı Türkiye Kupası’nda öyle devleri dize getirmiştiki Türkiye’de herkes onu parmakla gösteriyordu. Sonra bilgisiz ve herşeyi ben bilirim yöneticilerin eline teslim edilen 1461 Futbol takımı cahil yöneticilerin bilmişliğinden dolayı önce BAL’a burada lig ikincisi olamazsa amatör kümeye gidecek.
Trabzonspor başarılı ama ya 1461 Trabzon ve alt yapısı nasıl? Her şey A takım için olan Fırtına’da geçen sezon kubbelerin kızartıldığı sohbetlerle ve alınacak oyuncular bu kubbelerde konuşuldu. Göz göre göre küme düşürülen 1461 Trabzon, bu yılda BAL’da can çekişiyor. Hem 3.Lig’de hem de BAL’da üzerine pek  düşülmeyen ve kendi kaderine terkedilen 1461 Trabzon futbol takımı amatör kümeye düşüyor. Eğer 1461 futbol takımı Trabzonspor’a yükse neden bu başarısızlıklara devam ediliyor.
Sezon başında gerçekleştirilen kadro zafiyeti sezon içinde de devam edince Bordo-Mavililer,3.Lig’den düşürüldü. Sıra geldi BAL’a.. Bu ligde de bu takımın sahibi var mı ? Yoksa neden oynatıyorsunuz burada? Ne yazık ki Trabzonspor’da her şey A takım için diğer kategoriler adete üvey evlat. Tablo ortada, ne olursa olsun, kimsenin haberi bile yok oralarda neler olup olmadığına. Çok yazık çok. Yöneticilik sadece A takımla yeterli mi? Asla!!! Trabzonspor'un bütün katogorilerine tüm yöneticiler sahiplenmeli, onlar bu katagorileri sahiplenmeyip varsa yoksa işleri güçleri Trabzonspor!
Zaten alt yapıda da sıkıntılar devasa. Orada da yakında kıyamet kopacak gibi. Herkes adete iplikle bağlı duruyor. Sizler, A takımı şampiyonluğa oynatıp pembe tablolar çiziyorsanız aşağıdakilerin durumu nedeniyle yine çarpmayınız.
 
AMCA VE KARGA ARASINDAKİ SOHBET
 
Mahallemizin amcası İdris Hardaloğlu'nun morali yerinde oldu mu onu tutana aşkolsun. Bir açıldı mı tam açılıyor. Anlattıkça anlatıyor. Geçenlerde amcaya çocukluk arkadaşı eniştem İsmail Batur, “İdris gözün niye kızardı” diye sordu!
Yaşlılıktan kardeşim deyince, ben de dayanamayıp lafa girdim. İdris abi az önce, Ben gencim 120 yaşına kadar yaşayacağım diyorsun. Şimdi yaşlandım kelimesini kullandın. Bizi çelişkide bırakıyorsun diye sitem ettim. İdris abi hemen cevabı yapıştırdı;
“Kargaya sormuşlar gözlerini neden sinersin. Sen benim halimi bilemezsinki, ağaçaların tepesinde yaşıyorum, etrafımı görüyorum, rüzgarı görüyorum, fırtınayı görüyorum, karı görüyorum, ama villada yaşıyorum. Benim adım karga ömrüm 250 senedir. Cevabını veren amca karga ile yaşadığı bir anısını da şöyle anlatıyor. “Bir gün denize çıktık 3 veya 4 kilo balık yakaladık. Kayığımızı kenara çektik. Mahalleye satmaya getiriyorum. Ben yürüyorum, yanımdan karga seke, seke geliyor. Amca diye seslendi. Ninna ismini verdiğim karga aç olduğunu benden balık istedi. Ninna'ya bu balıkları satacağım diyorum. O bana aç olduğunu söylüyor. Bir,ik, üç derken torbadaki balıkları mahaleye gidene kadar Ninna afiyetle midesine indirdi. Mahalleye geldim torbanın içinde üç tane balık kaldı. Para kazanacağım yerde balıkları kargaya yedirdim.”
 
MARATON FOTOĞRAF YARIŞMASI
 
40. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu yapılmasına az bir süre kaldı. Büyükşehir Belediyesi daha önce var olan bir geleneği yeniden uygulamaya koydu. Ödüllü Maraton Fotoğraf Yarışması yapıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu bu yıl sadece Trabzon Yarı Maratonunu değil 102. Yılı olan Trabzon’un Kurtuluşu’nun en iyi şekilde kutlanması için ayrı bir özen gösteriyor.
Trabzon Maratonu 42.si koşulan İstanbul maratonundan sonra 40. Yılı ile en eski Maraton olma özelliğini taşıyor. Etkinliklere ayrı bir önem veriliyor. Maratonda yıllarca ülke bayrağını zirveye taşımış efsaneler Trabzon’da buluşuyor. 40. Yılın temasının sıfır atık sosyal sorumluluk olarak işlenmesi toplumun bilinçlendirilmesi açısından ayrı önem taşıyor.
40.Trabzon Yarı maratonunda 30 eseri kapsayacak bir Fotoğraf albümünün oluşturulması kalıcı bir eserin de ortaya çıkmasına neden olacak. Birinciye 5000,İkinciye 3000, Üçüncüye 2000 lira ödül verilirken albümde yer alan eserlere de 250 lira verilecek. Hem gazeteciler hem de fotoğraf severler için de iyi bir fotoğraf maratonu olacak.
Maraton Fotoğraf yarışma jürisi çok sağlam görülüyor.
Osman Çavuşoğlu (Gazeteci)
Osman Şişko (Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkan Yardımcısı, Dünya Gazetesi Böl. Tem.)
Ersen Veda Küçük (Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı)
Selçuk Kılıç (Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Şube Başkanı)
Mehmet Emir Yıldız (Trabzon Üniversitesi İletişim Fak.)
Oğuzhan Hacisalihoğlu (FOTOFORUM Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı)
Gürkan Ata (Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Basın Sorumlusu)
Hayde fotoğraf çekmeye güzel bir eserin ortaya çıkması için…
 
ŞAMPİYON KEYDA NUR ÇOLAK
 
Macaristan’ın Budapeşte kentinde yapılan Avrupa Karate Şampiyonası’nda kızımız Keyda Nur Çolak Avrupa İkincisi olmuştur. Kendisinden iki yaş büyük İspanyol rakibi karşısında ikinci olan Keyda Nur Çolak gözyaşlarına boğuldu. Trabzon’da son yıllarda başarısından söz ettiren sporcumuza Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu ne derece destek verdiğini Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında meclis üyeleri önünde Keyda Nur Çolak’ı alkışlatarak gösterdi. Önünde Dünya ve Olimpiyat hedefleri bulunan başarılı sporcumuzu biz de alkışlıyoruz. Sporcularının futbol dışındaki bu başarıları gösteriyor ki Trabzon gençleri her alanda yetenekli. Ülkesini uluslararasında temsil edecek özellikleri var. Bu gençlere sahip çıkılmalı onları desteklemeliyiz. Biz de seni başarından dolayı alkışlıyoruz Keyda Nur Çolak.
Avatar
Adınız
Email
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.