Trabzonspor’un milyonları mutlu eden Fenerbahçe zaferinden sonra, Papara Park’ta oynayacağı Konyaspor maçına lakabı olan Fırtına gibi başlayacağını, sağlı sollu ataklarla yüklenip Konya’nın işini ilk yarım saatte bitireceğini düşünmüştük.

Ne var ki kafalardaki hesap sahaya uymadı, 

Biraz fazla ‘Temkinli ve tedbirli!’  oynayan’ Trabzonspor’dan da koskoca bir ilk yarı boyunca hiç kimse  Fırtına’nın çıkardığı ıslık sesini duymadı.

Neyse ki devre arasında yapılan uyarıların da payıyla ikinci yarıya hırslı ve istekli başlayan Bordo-Mavililer sonuçta Onuachu’nun 2 golüyle 3 puanı kurtarmasını bildi.

Lakin maçtan sonra Konyaspor Teknik Direktörü Hakan Keleş’e de ‘Berabere kalsak üzüleceğimiz maçı kaybettik’ dedirtti.
Hakan Hoca haklı mı?
Kesinlikle evet..

Elbette bir lig maçında önemli olan 3 puandır ve bu alınmıştır ve de zirvedeki iki takımım puan kayıplarıyla Trabzonsporlular kısa süre önce hayal gibi gelen şeyleri de uzaktan uzaktan da olsa düşünmeye başlamışlardır da, yine de söz konusu Trabzonspor olunca bir şeyler eksik..
İlk başta da bu takımın ilk 3 özelliğinden birisi olan hırs.
 Bu yüzden Allah Trabzonspor’un tüm oyuncularına Onuachu hırsı versin diyelim, 
Daha önde ve çabuk oynayan..
Yan ve geri vitesini daha az kullanan..
Sağlı, sollu kanatlardan rakip kaleye inerek Onuachu’ya daha çok top yollanan,
bir Trabzonspor dileyelim..

2.DÖNEM GİBİ OLMASIN!

Gelmesiyle birlikte Trabzonspor’u tırmandırmaya başlayan  şampiyon  teknik direktörümüz Abdullah Avcı Konyaspor  maçından sonra yaptığı açıklamada ‘ Bazı mevkilerde kaliteye arttırmalıyız’ dedi.


İyi de etti, çünkü doğruyu söyledi.
Lakin bu kalite arttırma işi umarım Avcı’nın ikinci döneminde yapıldığı gibi  şampiyon takımın maliyetini ikiye katlarken, kalitesini ise uçuruma atan transferler gibi olmaz..
Çünkü oluyor faturası  çok ağır,
Yine öyle olursa bu sefer İMF’yi çağır!.. 

AHMET ABİ’DE GİTTİ

Trabzon Gençlerbirliği’ni ve Karadeniz Teknik Üniversitesini Türkiye Şampiyonu yapan, sonradan Trabzonspor’un asları olanlar da dahil  Trabzonlu sayısız futbolcuda emeği bulunan,1790 yılında Mersin’de yapılan Türkiye Üniversite Oyunlarına katılan ve  kaptanlığını Volkan Canalioğlu Başkanımızın yapıp kalesini de Şenol Güneş Hocamızın koruduğu o zamanki  adıyla Trabzon Fatih Eğitim Enstitüsü Okul takımında 16 yaşında sağaçık olarak forma giyen benim de hocalığımı yapmış bulunan  Ahmet Armutçu Abimizi, de kaybettik  geçtiğimiz günlerde  bilindiği gibi..


Kendisine tekrardan rahmet ve  mekanının da cennet olmasını dilerken bir hususu da  dile  getirmek istiyorum.
Hocamızın cenazesinin kaldırıldığı Bahçecik Mehmet Akif Ersoy Camisinin avlusunda  tek bir  çelenk vardı, onu da  İdmangücü Başkanı  sayın Mahmut Macit göndermiş…

MÜNEVVER HAKLI ÇIKTI..

Trabzonspor’un Fenerbahçe ile oynayacağı maç sabahı Kunduracılarda karşılaştık Münevver’le.


‘Yeneceğiz di mi Servet Abi ?’ deyince; Valla Münevver,Trabzonspor Genç Takımı Brezilya ile oynasa yeneceğiz diyen ben bu sefer umutsuzum. Mahcup olmayalım razıyım’ demiştim de, Münevver; ‘Olur mu  rahat ol, kesin kazanırız, en az da 3 gol atarız’ diye karşılık vermişti. 
Bu hengamede geciktik biraz ama aha da yazdım ,Münevver..
Seviyoruz seni..
Öptüm o güzel yanaklarından..